Lig Tv

Süper Lig Başlıyor

Yaz sıcakları ve futbola verilen ara sona eriyor. gerçi yaz sıcakları devam ediyor ve neden bu kadar erken bir lig başlangıcı yapıldığı halen tartışma konusu ama olsun. en azından biz futbol severler, futboldan uzak kalmamış oluyoruz.
İşte ilk haftanın Lig Tv maç canlı maç yayın akışı.

7 Ağustos Cuma
21.00 Büyükşehir Belediyespor-Beşiktaş

8 Ağustos Cumartesi
21.00 Sivasspor-Trabzonspor

9 Ağustos Pazar
19.30 Gaziantepspor-Galatasaray
21.45 Denizlispor-Fenerbahçe

iddaa: 

2009-2010 Hangi Lig Hangi Kanalda?

2010-2011 yeni sezon için bu linke tıklayın.

Her yıl ligleri yayınlayacak Tv kanalları değişiyor. 2009-2010 sezonu Ligler ve yayınlayacak televizyon kanalları listesini sizler için düzenledik.


En önemli lig, gerçek futbolun oynandığı lig, yani İngiltere Premier Ligi malesef yine şifreli kanalda. Digitürk platformu üzerinden SporMax'ta olacak :(((


Daha sonra bizim için önemli olan Türkiye Süper Lig yine Digitürk üzerinden Lig Tv'de. (Ocakta yeni ihale var ama Digiturk'ün tekrar kazanacağı %90 ihtimal)Sadece Fenerbahçe için önemli olan :)))) Türkiye Kupası Digitürk üzerinden şifreli verilecek.


Bizim için önemli bir diğer lig olan fakat izleyicisi pek olmayan BankAsya Ligi Dsmart üzerinden yayın yapan Dspor'da.


TRT bu sene atılım yaparak bildiğim kadarıyla 3 yıllığına Almanya 1. Ligi Bundesliga'yı bize şifresiz izletecek. Futbol olarak tat vermesede kamera çekimleri ve tribün manzaraları ile futbolun güzelliklerini yeniden anımsayacağız. TRT1 ve TRT3'e teşekkürler.


Real Madrid - Barcelona çekişmesi ve Dünya üzerinde oynanan en güzel 2. futbolun mekanı İspanya la Liga şifresiz NTV'de :)))


Şampiyonlar ligi maçları Dsmart ve Star Tv üzerinden verilmeye devam ederken Avrupa Ligi yayın haklarını satan alan Aydın Doğan parasız olacağını iddaa ettiği Dsmart üzerinden üyelerine şifreli Euro Futbol kanalını satmaya çalışıyor.


Futbol dışında iddaa oynayabileceğiniz formula1 yarışları geçen yıl olduğu gibi TRT'de. NBA NTV'de. Türkiye Basketbol Ligi Skytürk ve Digitürk'te. Avrupa basketbolu EuroLigue Skytürk'te.


Hangi Lig Hangi Kanalda Listesi:

Havuz Sistemi

Futbol kulüplerinin en büyük gelir kaynaklarından birini televizyon yayın hakları sağlar. Bu paranın paylaşılması için Dünyada farklı sistemler kullanılır ve ülkemizde uzun süredir havuz sistemi benimsenmektedir. Büyük takımlar yeterli parayı alamadıklarını düşündüklerinde haklı olarak kızsalarda futbolun geneline verdiği katkıdan dolayı seslerini çok fazla çıkarmazlar. Çok basit örneklerle durumu açıklamaya çalışalım.

Digiturk Bedava Lig Tv izle

ligtvBİR DÖNEM SANATÇILAR TARAFINDAN MECLİSE KADAR GİDEREK BAŞLATTIĞI KAÇAK-KORSAN CD SAVAŞI ŞİMDİLERDE DİGİTURK VE BLOGGERLAR ARASINDA YAŞANIYOR. SANATÇILARIN VERDİKLERİ EMEKLERE SABOTAJ OLARAK GÖRDÜKLERİ KAÇAK CD SATIŞLARINA TEPKİLERİ ARTIK VAZGEÇİLMEZİMİZ OLAN İNTERNETTE FARKLI BİR BOYUTTA YAŞANIYOR.

LİGTV'NİN TURKCELL SUPER LİG KAPSAMINDA KENDİ ÜYELERİNE ÜCRETLİ OLARAK YAYINLADIĞI MAÇLARIN, YAYIN HAKLARI İHLAL EDİLEREK İZİNSİZ BİR ŞEKİLDE BEDAVA OLARAK BLOGGERLAR TARAFINDAN İNTERNETTE GÖSTERİME AÇILMASI, MAÇLARIN BU SİTELERDE BEDAVA YAYINLANMASINA İLİŞKİN DİGİTURK BİR ÖNLEM ALMAYI TERCİH ETTİ VE BLOGGERLARA DAVA AÇTI. BU DAVA SÜRECİNDE İSE MAHKEME BEDAVA LİGTV YAYINI YAPAN SİTELERİ ENGELLEYEREK YAYIN HAKLARINI ELLERİNDEN ALDI. ÜSTELİK BU KARAR SADECE blogger.com veya blogspot İÇİN DEĞİL, BU TÜRDE LİG TV YAYINI YAPAN 200 DEN FAZLA SİTE İÇİN UYGULANDI.

Pages