Sayısal Loto

Süper Loto Rekor

süper lotoBugüne kadar Türkiye'de Milli Piayngo'nun verdiği en büyük ikramiye (rekor)yılbaşı ikramiyesi olan 25 milyon TL idi. Bu rekor haftaya kırılacak. Nedeni ise süper loto. Süper loto adına yaraşır bir loto olduğunu gösterdi ve tam 11 haftadır kimse bilemeyince rekora koştu. 11. hafta sonunda 12. haftaya girerken devreden miktar neredeyse 23 milyon TL. Bu da bir sonraki çekilişte 30 milyon gibi rekor bir ikramiye dağıtımına gideceği anlamına geliyor. İşin güzel tarafı Süper Loto'da, Sayısal Loto'dan farklı olarak, devir sayısında herhangi bir sınırlama bulunmuyor. yani biri veya birileri bilene kadar devir etmeye devam edecek süper loto :)

Sayısal Loto Formulü

Sasyısal loto'nun şifresinin çözüldüğü ya da formülünün bulunduğu üzerine zaman zaman haberler çıkar. Bugün basınımız yine bu konuyu gündeme getirmiş. Zonguldak'tan bir arkadaş 13 yıl boyunca gerçekleştirilen 600 çekilişin istatistiklerini tutmuş ve bir formül bulduğunu söylemiş. Hatta iddialı konuşmasında 5 bilmenin %100, 6 bilmenin %92 olasılığa sahip olduğunu belirtmiş. Matematik yoksunu haber editörleri de bunu aynen yazmışlar. Öncelikle şunu sormak gerekir; "5 bilmek kaç kupon ile %100 garanti veriyor?" Mesela ben de şöyle bir söz söylesem. 6 bilmek %100. Evet yanlış okumadınız. Her hafta 6 bilebilirim ama 13.983.816 kolon yazarsam :)

sayısal loto formulü

Nihayet Sayısal Loto'dan kazanmayı Becerdi

Sayısal Loto HastasıDünyanın en talihli talihsizi! Şahsettin Timuçin şans oyunlarına duyduğu tutku yüzünden önce işinden sonra da iki evinden oldu ama oynamaya devam etti. Aynı sayılarla doldurduğu kuponla iki 6, 14 tane de 5 tutturdu

Sayısal Loto çekilişi başladığı günden bu yana sürekli kupon doldurup oynayan 44 yaşındaki tanker şoförü Şahsettin Timuçin sonunda turnayı gözünden vurdu. Yeğeninden aldığı borç parayla aynı kupondan iki tane yatıran Şahsettin Bey, sonunda büyük ikramiyeyi aynı anda iki kez kazanmayı başardı. Sayısal Loto sevdası nedeniyle yıllardır kupon doldurup İstanbul İçerenköy’de aynı bayiye yatıran Timuçin, geçen hafta yapılan çekilişte büyük bir sürpriz yaşadı. Petrol işiyle uğraştığını ancak şans oyunları tutkusu nedeniyle işini batırdığını ve bu nedenle yeniden bir işe yatırım yapmak istemediğini söyleyen Şahsettin Timuçin, Kadıköy’deki iki evini de satarak şans oyunları oynamaya devam etti. Başlarda yüzlerce kupon oynayan Şahsettin Timuçin, parası bitince de azar azar oynayarak talih peşinde koşmaya devam etti. “7 yıldır aynı kupona oynuyorum. Bu rakamlar 1999 yılında çok çıkmıştı. Bu yüzden favorimdi. Petrol şirketim vardı, iflas etti. İki evimi satıp Sayısal Loto oynama işine girdim. (İlk defa böyle bir iş duydum) Eşim ayılıp bayıldı. Bu uğurda 1 trilyonum gitti” diye konuştu.