Sayısal Loto 6/49

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Cumartesi akşamları TRT 1 ekranlarında çekiliş heyeti ve noter huzurunda gerçekleştirilen sayısal loto oyunu 1 Kasım 1997 tarihinden itibaren, halkın huzurunda eğlence programı eşliğinde saat 21.00 - 22.30 arasında gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

Comments

Arkadaşlar Sayısal Loto Güzel Bir Oyundur Tabiki Haddi Aşmamak Şartıyla Bu Oyuna Çok Para Yatırmakta Bu Oyunun Güzelligi Kadar da Saçmalık Eğer Senin Şansın Varsa Tek Kolonda da Zengin Olup Köşeyi Dönebilirsin Çok Kolon Oynayınca 6 yı Tutturacagınızı mı Sanıyorsunuz Eğer Böyle Düşünüyorsanız Yanılıyorsunuz Ancak Daha Fazla Para Kaybetmiş Olursunuz O Kadar Başka Bir İyiligi Olmaz Size Çok Kolon Her Zaman Çok Şans Degildir Bunu Unutmayın Allah Eğer İsterse Size Şansınız 1 Veya 2 Kolonda da Güler Bence Zengin Olmak İsteyenler Şansını Sayısal Loto ve Benzeri Oyunlarda Denesin ve Başka Oyunlara Karışmasın Bu Ve Benzeri Oyunlarda Devamlı Kaybetmek Esastır Ama Hiçkimse Sadece Bir Noktaya Odaklanır Oda Zengin Olmak Bu Umut Oldugu Sürece de Bütün İnsanlar Oynamaya Devam Ederler 6 yı bilenler Köşe Olurken Öbür İnsanlar Şansına Bir Müddet Küsüp Daha ki Büyük Bir İkramiye Devredecegine Kadar O Zaman Oynarlar ve Bu Böyle Sürüp Gider İyiki Bir Yönden de Bu Oyunlar Varmış Yoksa Milleti Nasıl Hayata Bağlıyacaksınız Çünkü Umut Fakirin Ekmegi Ne Yapsın Millet Üç Beş Kuruşun Hesabını Yapsın Yaa Çıkarsa Diye Bir Umut Oyna Çıkarsa Ne Alaa Çıkmazsa Başka Bahara...

çok iyisiniz

yani ama malesef tek sansimiz ,kahbe denilen felegin gülmesi;mevcut şartlarda bu ülke, bu ekonomi, bu yönetim,bize yeni bir sanş lazım oda bu gün lazım...
herkese bol şanslar :)

arkadaşlar biliyor musunuz şans oyunlarından büyük ikramiye çıkanların soınraki 5 yıllık hayatları incelenmiş ve 5 yıl sonunda hemen hemen hepsi kötü durumlarda oldukları saptanmış.paranın da hayırlısı demek lazım.bir de şunu hiç unutmamak lazım:kumarı her zaman oynayan değil oynatan kazanır